Napredni tečaj digitalne fotografije 6.4.2023.

Početak Naprednog tečaja digitalne fotografije (pod vodstvom profesora Vladimira Šimunića) planiran za 6.4.2023, uz dinamiku održavanja četvrtkom od 19:30 do 21:30 i jedna radionica subotom u dogovoru s polaznicima.

Tečaj traje 6 termina, a svaki termin traje 3 školska sata.

Tečaj će se održavati u novo obnovljenim prostorijama Fotokluba Zagreb, Ilica 29.

Ukoliko ste zainteresirani za pohađanje tečaja, molimo da nam to što prije potvrdite i napravite uplatu:

•  Fotoklub Zagreb
    ·  Ilica 29/3, 10 000 Zagreb
    ·  IBAN: HR95 2360 0001 1015 5956 6
    Opis plaćanja: potpora za napredni tečaj fotografije_ Ime_prezime·
    Iznos 95€ (715,78 kn)  (uz mogućnost plaćanja u dvije rate)

Napominjemo da za tečaj nije nužno posjedovati vlastiti fotoaparat, međutim poželjno je ukoliko ga imate.Za sva dodatna pitanja, stojimo na raspolaganju.

NAPREDNI TEČAJ DIGITALNE FOTOGRAFIJE (Digitalna fotografija 2)

Napredni tečaj digitalne fotografije namijenjen je prvenstveno polaznicima koji su uspješno završili
početni tečaj digitalne fotografije, odnosno onim kandidatima koji su ved ovladali osnovnim
znanjima i vještinama iz područja digitalne fotografije.
Zadade tečaja:
Na naprednom tečaju digitalne fotografije polaznici de se stedi znanja o različitim granama
fotografskog stvaralaštva i tehnikama snimanja, te upoznati moderne fotografske uređaje i pribor.
Materijalni uvjeti:
Za aktivno sudjelovanje u tečaju i kvalitetno pradenje nastavnih sadržaja, poželjno je da kandidati
raspolažu vlastitim digitalnim fotoaparatom više amaterske ili poluprofesionalne klase.
Nastavni sadržaji koje tečaj obrađuje:
1. Planovi i kutovi snimanja
2. Kvaliteta svjetla, rasvjeta
3. Snimanje portreta
4. Snimanje krajolika
5. Snimanje reportaža
6. Snimanje iz blizine (makro snimci)
7. Nodni snimci
8. Sportski snimci
9. Snimanje arhitekture
10. Kompozicija, ideja i likovnost, analiza snimljenih fotografija

Voditelj tečaja: Vladimir Šimunić, prof. fotografije

Trajanje tečaja = 16 školskih sati
Tečaj se održava u prostorijama Fotokluba “Zagreb”, Ilica 29/III. u večernjem terminu.