Fotoklub Zagreb više nego ikad treba vašu pomoć! – Donirajte za sanaciju prostorija kluba

Fotoklub Zagreb, jedan od najstarijih amaterskih foto klubova u ovom dijelu Europe, nalazi se u najtežoj situaciji od svog osnivanja, davne 1892. godine. U razornom potresu koji je 22. ožujka 2020. pogodio Zagreb, klub je pretrpio znatna oštećenja u svom prostoru u Ilici 29, te je potrebna hitna sanacija kako bi se spasila naša najvrjednija imovina, zbirka od približno 10.000 starih analognih fotografija koja su zaštićeno kulturno dobro RH.

Uz zaštićenu Zbirku hrvatske fotografije, Fotoklub Zagreb u svojim prostorijama organizira klupske i međunarodne izložbe fotografija, organizira tečajeve i radionice fotografije, kao i razna besplatna stručna predavanja. Također, klub izdaje i svoje monografije te se predstavlja izložbama svojih članova u zemlji i inozemstvu.

Stoga, kako bi zaštitili zbirku starih fotografija i što prije mogli nastaviti sa svim svojim redovnim aktivnostima, svaka donacija i pomoć nam je dobrodošla. Molba za donaciju.

Ukoliko ste u mogućnosti, novčana sredstva možete donirati na račun Fotokluba Zagreb:

IBAN: HR95 2360 0001 1015 5956 6

(Fotoklub Zagreb, Ilica 29/3, OIB: 26028100809)

Unaprijed se zahvaljujemo svima koji su u mogućnosti donirati i pomoći!

Hrvoje Mahović,