Veliko otkriće u Fotoklubu Zagreb!

Tijekom građevinskih radova pri obnovi kluba nakon potresa, otkrili smo nešto jako vrijedno, zanimljivo i posebno – mural na centralnom zidu velike galerije koji datira iz 1955. godine.

Pronašli su ga majstori kada su strugali farbu i glet masu sa zidova. Navedeni mural smo zbog velike vrijednosti i značaja odlučili zadržati, te ostaviti dašak skrivene prošlosti Kluba u modernom klubu.

Ako se malo bolje zagledate, mural je prepun fotografskih detalja od fotoaparata, blende, rasvjete, objektiva… te on čvrsto dokazuje kako se ove klupske prostorije koriste za fotografiju već više od 70 godina!

Mural je nastao tijekom preuređenja klupskih prostorija 1955. godine, koje je vodio arhitekt  Dragan Roksandić uz svoj tim (Lovrić, Kolarić i Šošterić).

Autor zidne dekoracije je Čedomir Kolarić uz asistenciju g. Šošterića.

Srdačan pozdrav,

Hrvoje Mahović,